Press "Enter" to skip to content

Фото вест: Созовски и Наумов се новиот тренерски танден на КК Пелистер?!

По летната пауза која ја имаа битолските спортисти полека се враќаат во кондиција и ги започнуваат подготовките за наредната сезона.

Сите битолски прволигашки клубови се веќе во тренажен процес. Први започнаа фудбалерите на Пелистер, пред некој ден двете ракометни суперлигашки екипи Пелистер и Еурофарм Работник, а работат под полна пареа и женските екипи на ЖРК Пелистер, ЖФК Топ Гол, а останаа уште само кошаркарите на Пелистер.

Низ спортската “чаршија“ се зборува дека нов тренерски тандем кој ќе ги води кошаркарите во новата сезона ќе биде од екс-тренерите на овој клуб Предраг Созовски и Драган Наумов, но од страна од Управата на клубот нема официјална потврда или демант на оваа вест.

Објективот на нашиот фото-апарат ги улови Созовски и Наумов заедно, а за што разговаа и дали тоа е новиот тренерски тандем останува наскоро да дознаеме.

С.Р.