Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Битола”

Денес 1.342 нови позитивни на ковид-19, во Битола 83, оздравени 56

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3.399 тестирања, а регистрирани се 1342 нови случаи на ковид-19 од кои во Битола…

Деновиве пред 10 години: Широк Сокак пред 10 години, “Оне“, “Тетекс“, “Голден гејт“, “Папаз“, “Линкести“, “Орка“, (фотогалерија)

Михајло Поповски од“Срце конзулско Битола“: се надевам дека на Св. Михаил Архангел во 2021 ќе се постават темелите на големиот крст над Смолево