Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Забава”

“Македонијо во срце те носиме” на Никола Мицевски во Битола, настапија Ламбе, Бојана, Сузана, Наум, Зуица… (фотогалерија)

Синоќа на платото на Офицерскиот дом во Битола се одржa вториот концерт од караванот „Македонијо во срце те носиме”, се испеаја 12 стари македонски родољубиви…

Ди-џеј Моралес: очекувам спектакл во Битола вечерва, а за атмосферата во 2012 и мојот сет најдобро опишува фотографијата која ми ја подаривте (фото)