Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Спорт”

Словенецот, Анже Ратајац, и официјално две години во дресот на Еурофарм Работник

Ракометниот клуб Еурофарм Работник го продолжува екипирањето за следната сезона. Клубот од Битола денес го официјализираше трансферот на Анже Ратајац, словенечки среден бек, кој доаѓа…

Тони Котевски, претседател на “Extreme bike team Bitola“: со “Hamachi Pelister Downhill Cup#7“ докажевме дека сме без конкуренција во државата и одиме кон врвот на Балканот (фото)

Mission News Theme by Compete Themes.