Press "Enter" to skip to content

Posts published in “Интервју”

Тони Наумовски – актер: на аудициите секогаш пеам македонска музика, ако не се бара нешто друго конкретно, кога размислувам за еден лик го размислувам низ музика.

Жанета Ристевска “Што прајте бре?” “Што сте се собрале сите?”… во публика молк. И на крај “Уф, бољки наши…“   “Во салата силен аплауз и ме…

Игор Трајковски – Фоја, магистер по драматургија и филмско сценарио: ако си опкружен и работиш со вистински луѓе, секоја, па и “најлудата“ идеја може да се реализира

Тони Гламчевски од Битола, сега новинар дописник од Франција за МРТВ и главен селектор на Меѓународниот филмски фестивал во Нанси: Љубовта ме одведе во Нанси Франција (фото)

Интервју: Сара Ароесте, ладино пејачка и композитор со македонско потекло: секое доаѓање во Битола се чувствувам како да се враќам дома.

Ристо Димитров – Чурино, фитнес и тренер за боречки вештини ММА, ултра маратонец: Никогаш не се откажувај, не се предавај! Животот е една голема борба

Илија Јанчевски, сопственик на кафе бар “Симбол“: голема одговорност е да се  продолжи традицијата на успешен семеен бизнис кој трае 20 години 

Разговори низ паркот: Ламбе Алабаковски поп пејач, македонската музика е вистинско богатсво, забавна, народна, духовна… македонските шлагери  се вистински симфонии и арии

Јулијана Здравковска од Битола, сопственичка на агенцијата “BLUE HOUSE“ – real estate, во Переа, Солун: работата се зголемува, планирам отварање втора канцеларија

Љупка Коларова-Пајевиќ, организатор и стручен соработник на Интернационалниот фестивал за монодрама во Битола: целиот тим ја имаме истата енергија како во 1999 година кога започнавме

Марјан Милованов – Tribord, лиценциран инструктор за сноубординг: секој може да научи сноуборд, со мотивација, волја и упорност, а за себе вели: нема граници за едно “лудо“ дете (фотогалерија)