Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: Кубанка без документи влегла во државата, уапсена кај село Велушина

Каj раскрсницата во село Велушина, битолско, полициски службеници ја пронашле 50-годишната Б.В.Ф.Т. од Куба, каде живеела без документи за идентификација.

По извршените проверки било констатирано дека престојувала кај нејзиното момче во Прилеп, но илегално влегла во Република Македонија. Б.В.Ф.Т. е приведена во полициска станица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »