Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: на “Партизанска“ повредена 16 годишна битолчанка

На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул. “Партизанска“ во Битола товарно возило “фиат панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А. (29) од Битола, удрило во пешак 16-годишна девојка од Битола.  

Од ударот таа се здобило  со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола.

Извршен е увид на местото на настанот.