Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: на битолчанец му го украле возилото во Скопје

На 26.09.2018 година во 06.10 часот во Полициска станица Аеродром, В.Д. (32) од Битола пријавил дека во периодот од 19.00 часот  на 25.09.2018 до 05.30 часот на 26.09.2018 година, од паркинг на булевар “Асном” во Скопје непознат сторител го одзел неговото патничко возило “сеат леон“ со битолски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот и за пронаоѓање на сторителот и возилото.

More from ВестиMore posts in Вести »