Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: “хјундаи“ излета од патот Битола-Новаци

На 09.11.2018 година околу 15,00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Битола – с.Новаци пред с.Логоварди патничко моторно возило „Хјундаи“ со битолски регистерски таблици управувано од М.К. (49) од Битола излетало од коловозот и се превртело.

Во незгодата М.К. се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Клиничката болница во Битола.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Битола и се работи на целосно расчистување на случајот.

More from ВестиMore posts in Вести »