Press "Enter" to skip to content

Ристе Маркоски го засили средниот ред на ФК Пелистер

Уравата на фудбалскиот клуб Пелистер ги интензивира преговорите со фудбалерите на кои смета да бидат засилување на тимот за пролетниот дел.

Денес претседателот на Пелистер, Пеце Стојчевски, и спортскиот директор, Менде Степановски, ги завршија преговорите до Ристе Маркоски и тој веќе е член на ФК Пелистер.

Ристе Маркоски доаѓа од прилепска Победа, каде настапуваше во есенскиот дел, а во Пелистер ќе игра на позиција заден-везен.

Денес или утре, според зборовите на Стојчевски и Степановски се очекува за Пелистер да се потпише уште еден фудбалер, но се уште не го соопштуваат името на новото засилување додека не завршат преговорите.

Be First to Comment

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Mission News Theme by Compete Themes.