Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: битолчанец пријавил напад врз него од четворица

На 23.05.2021 во 22.50 часот во СВР Битола, М.Л. (29) од Битола пријавил дека во периодот од 16.30-17.00 часот во автомеханичарска работилница во Битола по претходно недоразбирање бил физички нападнат со тврд предмет од четири лица.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР-Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

More from ВестиMore posts in Вести »