Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 23 степени

Денес, среда, 2 јуни, во Битола, според прогнозата на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. УВ=7. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, четврток, 3 јуни во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8. Температурата во Битола до 25 степени.