Press "Enter" to skip to content

Во Битола без нови позитивни на ковид-19 и оздравени, активни случаи 15, направени 120 ковид тестови

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.619 тестирања, а регистрирани се 28 нови случаи на КОВИД-19, во нив нема од Битола.

Регистрирани се 23 оздравени пациент, а не се регистрирани оздравни лица од Битола.

Денес остануваат истите статистички бројки, а тоа се Битола има 6.299 лиц акои биле или се позитивни на ковод-19, а активни случаи се  15.

Пријавени се вкупно 5 починати лица.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 57 и преку Плодност 63 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 821.365 тестирања на Ковид-19.

More from ВестиMore posts in Вести »