Press "Enter" to skip to content

Двајца Грци приведени во Битола, кршеле, викале, се карале, дрско се однесувале

На 14.06.2021 во 16.00 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги привеле А.П. (50) и Г.П. (53), двајцата од Р.Грција, поради нарушување на јавниот ред и мир со карање, викање, непристојно и дрско однесување и кршење на предмети.

Лицата билее предадени во Основен суд Битола на судија за претходна постапка за понатамошно постапување.