Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, УВ факторот 9

Денес, петок, 25 јуни, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9

Утре, сабота, 26 јуни во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне во северните и источните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »