Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и натпросечно топло, температурата до 39 степени

Денес, петок, 30 јули, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 39 степени. УВ=9

Утре, сабота, 31 јули, во Битола, времето ќе биде сончево и натпросечно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата во Битола до 39 степени.  УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »