Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и особено топло, до 39 степени

Денес, недела, 1 август, во Битола, според метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и особено топло со мала локална облачност во северните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно западен ветер. Максималната температура во Битола ќе биде до 39 степени. УВ=9

Утре, понеделник, 2 август, во Битола времето ќе биде сончево и особено топло. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Максималната температура во Битола ќе биде до 39 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »