Press "Enter" to skip to content

Денес нови 54 позитивни на ковид-19, нема од Битола

Според информации на Министерството за здравство во последните 24 часа се направени 3.087 тестирања, а регистрирани се 54 нови случаи на КОВИД-19, нема од Битола.

Починато е едно лице од Тетово, на возраст од 77г.

Регистрирани сe 28 оздравени пациенти, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 985.556 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.506 бројката на оздравени пациенти е 150.399, на починати е 5.494, а бројот на активни случаи изнесува 613

More from ВестиMore posts in Вести »