Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала локална облачност, температурата до 34 степени

Денес, сабота, 7 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=9

Утре, недела, 8 август, во Битола времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 36 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »