Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со слаб ветер, температурата до 35 степени

Денес, недела, 8 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=9.

Утре, понеделник, 9 август, во Битола, времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 37 степени. УВ=9

More from ВестиMore posts in Вести »