Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и многу топло, температурата до 35 степени

Денес, понеделник, 16 август, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8.

Утре, вторник, 17 август, во Битола времето ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 35 степени. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »