Press "Enter" to skip to content

Во Битола 2 нови позитивни и 2 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 3.480 тестирањa, а регистрирани се 296 нови случаи на КОВИД-19, од кои од Битола се 2.

Регистрирани сe 109 оздравени пациенти од Битола се 2.

Пријавени се 8 починати лица, починати во болнички услови, нема од Битола.

Направен е  преку ЦЈЗ Битола 1 ковод тест, а во “Плодност“ не беа правени.

Досега во земјата се направени вкупно 1.065.772 тестирања на Ковид-19

More from ВестиMore posts in Вести »