Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, утре мало заладување

Денес, среда, 18 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управатата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 34 степени. УВ=8.

Утре, четврток, 19 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8.

More from ВестиMore posts in Вести »