Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 13 нови позитивни, оздравени 5, активни 159 случаи

Во последните 24 часа се направени 6.256 тестирањa, а регистрирани се 1.158 нови случаи на КОВИД-19 од кои во Битола се 13.

Регистрирани сe 166 оздравени пациент од Битола се 5.

До сега во Битола има 6. 501 лице кои се или биле позитивни на ковод-19, а  активни се 159 случаи.

Пријавени се 19 починати лица, нема од Битола.

Направени се преку ЦЈЗ Битола 84 и “Плодност“ 49  ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.086.075 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 165.684, бројката на оздравени пациенти е 151.401, на починати е 5.608, а бројот на активни случаи изнесува 8.675.