Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, попладне со можност за дожд

Денес, петок, 20 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне и во вечерните часови можност за пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=7.

Утре, сабота, 21 август, во Битола, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=7.

More from ВестиMore posts in Вести »