Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и нестабилно

Денес, сабота, 21 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и нестабилно. Ќе преовладува северен ветер.  Температурата во Битола до 27 степени. УВ=7

Утре, недела, 22 август, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени.  УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »