Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 23 нови позитивни на ковид-19, оздравени 4, активни 187 случаи

Во последните 24 часа се направени 8.192 тестирањe, а регистрирани се 1.250 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 23.

Регистрирани сe 265 оздравени пациенти од Битола се  4.

До сега во Битола има 6.540 лица кои биле или се позитини на ковод-19, а активни се 187 случаи.

Пријавени се 22 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.101.838 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 167.991, бројката на оздравени пациенти е 151.957, на починати е 5.654, а бројот на активни случаи изнесува 10.380

Направени се преку ЦЈЗ Битола 80 и “Плодност“ 97 ковид тестови.