Press "Enter" to skip to content

Во Битола денес 9 нови позитивни и 2 оздравени

Во последните 24 часа се направени 6.591 тестирањe, а регистрирани се 882 нови случаи на КОВИД-19, од кои од  Битола се 9.

Регистрирани сe 140 оздравени пациенти од кои од Битола се  2.

Пријавени се 14 починати лица, нема од Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 1.108.429 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 168.872, бројката на оздравени пациенти е 152.098, на починати е 5.668, а бројот на активни случаи изнесува 11.106