Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло со мала до умерена локална облачност

Денес, недела, 22 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=8

Утре, понеделник, 23 август, во Битола, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 32 степени.  УВ=8.