Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Денес, вторник, 24 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 33 степени. УВ=8

Утре, среда, 25 август, во Битола времето ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен ветер од југозападен правец. Попладне променливо облачно и нестабилно со можност за локален пороен дожд. Температурата во Битола до 32 степени. УВ=7