Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремен пороен дожд

Денес, среда, 25 август, времето според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=7.

Утре, четврток, 26 август, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=6