Press "Enter" to skip to content

Во Битола малку посвежо и променливо облачно

Денес, четврток, 26 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ке биде малку посвежо и ќе преовладува променливо облачно време со изолирана појава на повремен пороен дожд. Ќе дува ветер од западен до југозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

Утре, петок, 27 август, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Температурата во Битола до 31 степен. УВ=8