Press "Enter" to skip to content

СВР Битола со апел да се почитуваат сообраќајните прописи, повторно 54 возали возеле побрзо

Денеска, сабота, 28 август, во периодот од 08 до 13 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, на територија на СВР Битола, при што санкционирани се 54 возачи. 

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.