Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 29 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен. Попладне можност за локална појава на дожд. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

Утре, понеделник, 30 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »