Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност, температурата до 29 степени

Денес, понеделник, 30 август, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата во Битола до 29 степени.  УВ=7

Утре, вторник, 31 август, времето во Битола ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=8

More from ВестиMore posts in Вести »