Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево со слаб ветер

Денес, вторник, 31 август, во Битола, според прогнозите на метеорилозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер претежно од западен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=7.

Утре, среда, 1 септември, времето во Битола ќе биде сончево со умерена облачност, околу пладне и рано попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 30 степени. УВ=6.