Press "Enter" to skip to content

СДСМ одлучи: Христо Кондовски кандидат за градоначалник на Битола

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, попладнево ги соопшти кандидатот за градоначалник на Битола, а тоа е бизнисменот Христо Кондовски, е еден од сопствениците од осигурителното друштво СН Осигурителен брокер АД Битола.

-Кондовски ќе биде новиот кандидат за градоначалник на СДСМ во Битола за престојните локални избори, а за неговата кандидатура рекоа дека Кондовски води на сите можни анкети направени изминатите месеци во градот. Од граѓаните анкетите потврдуваат сигурна победа на Христо за Битола. Кондовски води на сите можни анкети, во градот СДСМ има предност пред ВМРО-ДПМНЕ на сите теренски истражувања, велат од СДСМ.

More from ВестиMore posts in Вести »