Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со умерена облачност

Денес, среда, 1 септември, во Битола според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен и северозападен правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=6

Утре, четврток, 2 август, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »