Press "Enter" to skip to content

Фото вест: сообраќајка кај “Веро“ сообраќајот по “В. Карангелевски“ се одвива отежнато

Попладнево се случи сообраќајка во Битола, на улица “Васко Карангелевски“ на крстосницата пред новиот пазар и улицата која води во “Веро“ во која учествуваа патничко моторно возило, фиат пунто, со прилепски регистарски таблички и тешко товарно возило, мешалка за бетон, марка “мерцедес“.Сообраќајот на улицата не е во прекин, но поради местото кое е доста фреквентно, посебно во овој период од денот, и поради тоа што несреќата е случена на пешачкиот премин, кој е посебно користен од граѓаните од овој дел на градот, е отеќна, ни полицијата на самото место го регулира сообраќајот.

More from ВестиMore posts in Вести »