Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола сончево со мала локална облачност

Денес, 2 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе предизвика опаѓање на температурите. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=7.

Утре, 3 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=7.