Press "Enter" to skip to content

Во Битола утрово свежо, во текот на денот сончево со мала локална облачност

Денес, петок, 3 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде наутро свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Температурата во Битола до 27 степени. УВ=7

Утре, сабота, 4 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува и преку ноќта можна појава краткотраен локален дожд. Температурата во Битола до 27 степени.  УВ=7

More from ВестиMore posts in Вести »