Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со услови за повремен пороен дожд

Денес, недела, 5 сепрември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со услови за повремен пороен дожд и грмежи. Температурата во Битола до 22 степени. УВ=5

Утре, понеделник, 6 септември во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во североисточните делови повремено засилен североисточен ветер. Температурата во Битола до 21 степени. УВ=6.