Press "Enter" to skip to content

Во Битола претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 7 септември, во Битола, според прогнзите на метеоролозите на Управата за хидрометроеолошки работи, времето ќе биде претпладне сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, среда, 8 септември, во Битола времето ќе биде претежно облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта во југоисточните делови ќе има појава на слаб локален дожд. Температурата во Битола до 24 степени.