Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно, температурата до 21 степен

Денес, среда, 8 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно. Можна е појава на краткотраен дожд. Температурата во Битола до 21 степен.

Утре, 9 септември, во Битола времето ќе биде променливо облачно, со појава на локален дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 22 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »