Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд

Денес, четврток, 9 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, петок, 10 септември, во Битола времето ќе биде малку до умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 19 степени.