Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 26 степени

Денес, петок, 10 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 26 степени. УВ=6

Утре, сабота, 11 септември, во Битола, времето ќе биде умерено облачно и потопло со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 26 степеби.  УВ=6