Press "Enter" to skip to content

Во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Денес, сабота, 11 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста и услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата во Битола до 25 степени. УВ=6

Утре, недела, 12 септември, времето во Битола ќа биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од променлив правец.Температурата во Битола до 27 степени. УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »