Press "Enter" to skip to content

Денес во Битола 20 оздравени пациенти и 4 нови позитивни на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.553 тестирања, а регистрирани се 464 нови случаи, во Битола  4.

Регистрирани сe 435 оздравени пациенти од кои од Битола се 20.

До сега во Битола има 6.863 лица кои биле или позитвини на ковид-19, а активни се 265 случаи.

Пријавени се 23 починати лица: 11 починати лица, нема од Битола.

Направени се ЦЈЗ Битола 63 и преку “Плодност“ 94 ковид тестови.

Досега во земјата се направени вкупно 1.223.054 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 183.523, бројката на оздравени пациенти е 163.852, на починати е 6.259, а бројот на активни случаи изнесува 13.412.