Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата до 28 степени

Денес, понеделник, 13 септемви, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хисрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 28 степени. УВ=6

Утре, вторник, 14 септември, во Битола времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 29 степени. УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »