Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и топло, температурата во Битола до 30 степени

Денес, вторник, 14 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола ќе биде до 30 степени. УВ=6

Утре, среда, 15 септември, во Битола времето ќе биде сончево со мала локална облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Температурата во Битола ќе биде до 29 степени. УВ=6

More from ВестиMore posts in Вести »